SERVIS

Tak ako každá iná súčasť motocykla aj tlmiče si vyžadujú pravidelnú starostlivosť.

Pri bežnom používaní a jazde v náročných podmienkach ako blato, prach, často kombinácia obidvoch, dochádza k mechanickému opotrebovaniu jednotlivých súčastí tlmičov. Prachovky, gúferá, púzdra a samozrejme olej si vyžadujú pravidelnú výmenu. Čím viac sa takýto servis zanedbá, tým vyššie sa potom môže vyšplhať účet za zanedbanú starostlivosť.

Pri novom motocykli je odporúčané prvú servisnú prehliadku vykonať po 10 mth. Počas prvých hodín si nové komponenty „sadnú“ a drobné nečistoty sa lepia na púzdra, čím môžu ničiť klznicu, no pri najmenšom znečisťujú olej. Následne už je nutné vykonávať servis tlmičov podľa intervalov výmeny oleja – tu všetko záleží od typu a kvality oleja.

Jazdci, ktorí vyžadujú od svojho tlmenia maximálnu presnosť, by sa mali držať servisného intervalu maximálne 20 mth. U hobby pretekárov je možné tento interval predĺžiť, no určite nie zdvojnásobovať!

U nás v Tech-377 Suspension vykonávame servis len s kvalitnými náhradnými dielmi a olejmi top kvality doporučenými výrobcami tlmičov.

banner